• İstanbul, Büyükçekmece
 • P.tesi - C.tesi 10:00 - 19:00

27 yıllık deneyim

ve inovasyon

Kullanıcı Dostu

pratik kullanım

Bütçenize Dost

Düşük Maliyetli Otomasyon

HİZMETLERİMİZ

 • Eğitim Desteği
 • Teknik Testek
 • Yeniden Kurulum
 • Veritabanı Bakımı
 • Geliştirme Hizmetleri
 • Sistem Danışmanlığı
 • Bilişim Danışmanlığı
 • Medikal Web Sitesi
 • İnteraktif Uygulamalar
 • Size Özel Medikal Yazılım Geliştirme

7/24 Kesintisiz Medikal Yazılım Desteği

Medikal yazılımlar kendi kaderlerine terk edilmeyecek kadar hassas sistemlerdir. Zira sağlık sektörü baş döndürücü bir hızla değişmektedir. Gerek işletmenin kendi dinamikleri gerekse sağlık bakanlığının değişen genelgeleri işletmenin çalışma koşullarını sürekli olarak değiştirmektedir. Bu denli değişken bir yapı içinde yazılımın bu değişime uyum sağlamaması düşünülemez. Aksi halde çok kısa bir süre içinde; işe yaramayan, atıl bir sistem haline gelmesine neden olur.

Plazma Yazılım, bu gerçekten hareketle "Kesintisiz Destek" olgusuna önem vermekte ve müşterilerine çözümler üretmektedir. KESİNTİSİZ DESTEK paketimizde ihtiyaç duyabileceğiniz tüm hizmetleri bulabilirsiniz.

Eğitim Desteği

Bilgi işlem personeliniz, gerek yazılımın kullanımına ilişkin gerekse değişen SGK medula mevzuatlarının uygulamasına ilşkin danışmak istediği konularda 7/24 Plazma Yazılımdan danışmanlık desteği alabilecektir.

Teknik Testek

Yazılımda karşılaşılabilecek teknik aksaklıkların giderilmesinde bilgi işlem personelinize danışmanlık desteği vermek ve gerektiği hallerde yerinde müdahale ile sorunları gidermek. Yazılımın 7/24 çalışabilirliğini sağlamak.

Yeniden Kurulum

Yeni bilgisayar kurulumu veya mevcut bilgisayarların formatlanmasına müteakip, yazılımın yeniden kurulması ve sistem ayarlarının yapılması konusunda bilgi işlem personelinize danışmanlık desteği vermek, gerektiği durumlarda uzak bağlantılar ile kurulumları gerçekleştirmek.

Veritabanı Bakımı

Ana bilgisayar ve Veritabanında karşılaşılabilecek teknik aksaklıkların giderilmesi hususunda bilgi işlem sorumlusuna danışmanlık yapmak ve yedekleme çözümlerinin geliştirmek.

Geliştirme Hizmetleri

Yazılımın temel mimarisine aykırı olmamak koşulu ile talepleriniz doğrultusunda yazılıma ilaveler yapmak yeni raporlar ve fonksiyonlar geliştirmek. SGK medula sistemindeki değişikliklerin yazılıma adapte edilmesi yine bu kapsamdadır.

Sistem Danışmanlığı

Sistemin sağlıklı olarak çalışması için, gerek sağlık bakanlığı mevzuatlarına uyumluluk, gerekse hastanenin mali kayıplarının önlenmesi yönünden sistemin verimli çalışması bir zorunluluktur. Sistem verimliliğindeki en önemli etkenler %45 otomasyon sistemi ve %55 sistemi kullanan personelin yeterliliğidir. Plazma Yazılım bu verimliliği arttırmak için gerekli analizleri yapar ve düzenli olarak yönetime öneri raporları sunar.

Bilişim Danışmanlığı

Yazılım ile direk veya dolaylı olarak ilişkili olan tüm hususlarda, sağlık uygulamalarının bilişim teknolojilerine teğet geçtiği her durumda Plazma Yazılım; ihtiyaçlarınızı analiz eder, sisteminizin güvenliğini ön planda tutarak gerek maliyet gerekse ihtiyaca en uygun planlamanın yapılması konusunda önerilerde bulunur. ( örneğin; web sitesi üzerinden interaktif sağlık uygulamaları, tıbbi cihazların yazılıma entegrasyonu, hasta sıramatik ekranları, güvenlik kamera sistemleri, network yapılandırması vs. )

Medikal Web Sitesi

Sağlık işletmerinin talep yaratmaya yönelik reklam ve tanıtım faaliyetlerine getirilen hukuki kısıtlamalar bu işletmelerin web sitelerini daha da önemli hale getirmiştir. Çağımızın gereksinimleri dikkate alındığında, ürün veya hizmet tanıtımında ön plana çıkmanın yolu artık dikkat çekici web siteleri sunabilmekten geçiyor.

İnteraktif Uygulamalar

"Dr.Plazma Medikal Yazılımları" web sitenizle bütünleşerek hastalarınıza interaktif uygulama olanakları sunar. Laboratuvar sonuçlarının web sitenizden yayınlanması, online randevu sistemi ile hastalarınızın kendi randevularını alabilmeleri, sizin izin vereceğiniz diğer yazılım bilgilerinin sitenizden yayınlanması gibi bir çok interaktif uygulama Dr.Plazma ile gerçekleştirilmektedir.

Size Özel Medikal Yazılım Geliştirme

Medikal yazılımlar salt mühendislik perspektifi ile yazılamaz. Yazılımcılar tıbbi proseslere de hakim olmak zorundadır. Bizler medikal yazılımlarımızı tıp ve mühendislik formasyonuna sahip bir ekip ile geliştirmekteyiz. Hastane, tıp merkezi, laboratuvar yazılımı gibi paket yazılımlar dışında Kalp ve damar cerrahisi, Göğüs cerrahisi, Tıbbi Genetik Laboratuvar yazılımı, Portör laboratuvar yazılımı, Gıda Laboratuvar yazılımı, Belediye sağlık müdürlükleri yazılımı gibi bir çok spesifik yazılım projesine imza attık. Bazen sektörünüze bire bir uygun "Paket Yazılımı" piyasada bulamayabilirsiniz. İş akış süreçlerinizi hızlandıracak özel bir yazılıma ihtiyaç duyduğunuzda 1997 yılından bugüne medikal yazılım tecrübemiz ile hayal ettiğiniz tüm medikal yazılımları geliştirmeye hazırız.